אומנות החושים

אז מה המציאות האמיתית שלך?

שינוי

Published / by ליאור הקוסם

כששאלתי אותו "איזה שינוי אתה רוצה לעשות בחיים שלך?", הוא ענה "רוצה להיות עצמאי, אחראי ושולט בחיי בלי התערבות, בלי להמשיך להיות נפעל, בלי שיכפו עליי לעשות מה שלא בא לי". הוא הבין שהוא זקוק לשינוי, אבל עובדות חייו דיברו בעד עצמן, הוא נשלט ע"י הוריו, הם סגרו עליו, פינקו אותו, מילאו אותו, מרוב שטיפלו רק בו, נסתם בו הרעב להשיג בעצמו, הוא נחלש, האתגרים של ההצלחה הלכו והתרחקו עד שנמוגו ונעלמו באופק.

כששאלתי : "איזה שינוי את מוכן לעשות עכשיו?" , קול דממה דקה חתכה את אוויר החדר. הסברתי לו שאם באמת יבער בו הרצון, אז כלום ואף-אחד ושום-דבר לא ימנע ממנו.

הרצון לשינוי יכול להגיע מתוך תוכו , הוא יציב מטרה ויכבוש אותה בלי תירוצים, בלי להתחשב, אלא יבצע מההתחלה ועד הסוף, והכל ממחשבה אחת , מהמוח אל הפועל, כמו שכתוב: "סוף מעשה במחשבה תחילה"…

הוא נרעד לנוכח הרעיון ואמר: "אבל אף אחד לא יקשיב לי", עניתי : "לקול הפנימי שלך רק לך יש יכולת לשמוע, תמצא את הכח הפנימי לכך ותראה שתצליח, כי תמיד המטרה מקדשת את האמצעים ותמיד אנו נפעמים מהכוחות הסמויים שקיימים בנו, הם כה מדהימים אבל יוכלו להתגלות לנו באמת רק כשנבקש אותם. כל אחד ראוי להגשים את עצמו, הרי לשם כך נולדנו.

הוא ארז חפציו ויצא לדרך, לדרכו המיוחדת, הוא לקח איתו מחשבה בתוספת רצון בידיעה חזקה שהשפע קיים כבר והוא בהישג ידו, עליו רק להתחיל לפעול…..