אומנות החושים

אז מה המציאות האמיתית שלך?

קבלה לא מה שחשבתם

Published / by ליאור הקוסם

מה אתם חושבים על בני ברוך או על קבלה? מה זה? בטח יש הרבה מיתוסים ופחדים סביב המושג קבלה.גם אני הייתי מלאה בדעות קדומות ומיתוסים לפני נחספתי לחוכמת הקבלה לפי שיטתו של בעל הסולם רב אשל"ג ממשיך דרכו ותלמיד של בנו ברוך שלום אשל"ג דר' מיכאל ליטמן .לפי מה ששמעתי קודם זה דת ואני אצטרך לחזור בתשובה,זה מיסטיקה וכשפים וגם אפשר להשתגע מזה,אסור ללמוד מתחת לגיל 40, זה רק לגברים,חייב לפני זה ללמוד תנ"ך גמרא ועוד ועוד .

בזמן שחיפשתי דרך רוחנית לא באמת עניין אותי כל הפחדים ודעות קדומות שיש סביב הקבלה.חיפשתי דרך רוחנית שתהיה דרך שלי ואני אוכל להתפתח ולמצוא תשובות שחיפשתי הרבה שנים ולא מצאתי בשום מקום. זה מה שגיליתי אחרי 10 שנים כמובן כל תובנות הם אישיות שלי.אך כל המיתוסים ופחדים שהיו נעלמו. מצאתי דרך חיים שחיפשתי ,נוכחתי לדעת , לא מה שהרוב חושב. מסתבר חוכמת הקבלה זה הרבה יותר עמוק ממה שחשבתי ,יש בה הכל.מצאתי בה מלא תשובות למלא שאלות שלי על החיים ורוחניות,אהבה,שנאה ,טבע האדם, גיליתי גם את הטבע שלי מחדש . 

בחוכמת הקבלה יש זווית שונה מאוד ומדויקת על תפיסת המציאות ויש תשובות לשאלות בכל הנושאים שמענינים אותנו,זה הרבה יותר עמוק מפסיכולוגיה ותורות של עידן חדש .זאת חוכמה מאוד הגיונית ומדויקת , זה רחוק מלהיות מיסטיקה וכשפים. זה לימוד שמראה לך במדויק את הטבע האדם . איך אנחנו מופעלים על ידי בטבע שזה בעצם כוח עליון .

הכלל הגדול בקבלה הוא כלל מוכר לכולנו" ואהבת לרעך כמוך".בלימוד נכנסתי עמוק להבנה מה זה,בגלל שאני לומדת ומתרגלת את זה עם אנשים כמוני שלומדים ביחד ,עוד כלל של בלימוד של חוכמת הקבלה."הלימוד הוא ביחד" בחברותא לבד אי אפשר להתפתח ולהגיע לתובנות .זה נתן לי מקום להכיר מלא אנשים מכל העולם שונים ממני ,אבל יש לנו משהו משותף הלימוד וזה מה מחבר בנינו ,פותח לנו את הלב את העולם.רכשתי המון חברי אמת ,אנשים מדהימים שבחיים לא הייתי פוגשת במקום אחר.החיים שלי עכשיו הרבה יותר מלאים ומאושרים. זה על קצה המזלג ויש עוד הרבה מה לספר על חוכמה הנפלאה הזאת. מקווה ששברתי את המיתוס על קבלה או בני ברוך. ממליצה לכולם אם אתם באמת מחפשים דרך חיים שממלאת ונותנת טעם אחר לחיים.