אומנות החושים

אז מה המציאות האמיתית שלך?

ספרי קבלה

Published / by ליאור הקוסם

אושרו של בן אדם תלוי במערכות הקשר שלו עם זולתו, כל מה ומי שמחוצה לאדם מהווה עבור בן אדם סוג של יחס. יש אני כפי שאני מרגישה את עצמי בעולם ,במציאות חיי ויש את כל מי שמחוצה לי וקל וחומר אלה שעימם אני באה במגע ומקיימת מערכות יחסים בינאישיות או משפחתיות . אנו רואים שמשפחות מתפרקות ,מערכת החינוך ומוסדות ציבוריים מתקשים ביותר לתת מענה מתאים  לדור הבא .לילדינו . אנו עדים לתקופה של חיי אדם קשים ,הישרדותיים חיים של התמודדות עם קשיים עד מעל הראש . 

המערכות של המדינות עומדות לקרוס מעומס בעיות, חוסר מהותי במענה משקם , לעומת עולם של שפע וכל טוב ,של טכנולוגיה מתקדמת, של מדע ורפואה מתקדמת ומהממת ועוד ועוד שפע ועושר ,אבל כל זה לא בבית ספרנו . כל השפע של העולם וכל מה שהשיגה האנושות משחר ההיסטוריה נראה בעוכרינו ,לא מביאנו בדרכי נועם לאושר הנכסף . הקשרים של בן אדם עם הסביבה שלו ,עם משפחתו ועם עצמו הם קשרים שהאגו שלו בנוי בהם בילט אין . זו עסקת חבילה ואי אפשר להפריד אותה מהעסק . כך שלאגו האנושי יד רמה ביחסים ובכל הקשרים הקיימים בין בני אדם . קשרי חברות ,משפחה ,קשרים פרטיים ,קשרים בין מדינות וכן הלאה . אגו לא מתוקן זו בעיה יסודית. זו בעיה שצריכה פתרון לא של מוות ,הרג מלחמות או כל סוג של ענישה או כוחניות .זו בעיה שבנויה בילט אין לא בכדי. על כל אדם לדעת את נפשו .

כתוב צדיק יודע נפש בהמתו . מיהו צדיק לפי חכמת האמת ? צדיק הוא מי שהגיע לרמה בהבנת החיים. כזו שהוא מצדיק את הבריאה ואת מי שברא אותה כך ולא אחרת . ולא שהוא מצדיק אותו בלשון חנופה ,אלא שיש לו הסכמה פנימית .הבנה של אמת ושקר . בכל הנוגע לטוב ורע שבחייו ושבעולם שלו . ספרי הקבלה כמו ספר תהילים, נכתבו מבעלי השגה בחכמת האמת .חכמת הקבלה והזוהר . 

בדורנו זה זכינו לזמנים בהם מותר לפרסם את חכמת הקבלה לרבים .ספרי קבלה יכול שימצאו מתחת לאף של בנאדם, בכל חנות ספרים, והוא לא יזכה לקבל הזדמנות חיים להיחשף לגלגל ההצלה המופלא שיש לאל ידם לתת לו . כי ככה זה בחיים .כשאדם מוכן המורה מופיע . ככה גם ברוחניות .אין כפיה ברוחניות . כשהרצון דואב וחסר ונואש אין ברירה ושואלים למה ככה ? או שזוכים להיות רגישים למה שקורה ורצים לפני העגלה .