אומנות החושים

אז מה המציאות האמיתית שלך?

ניתוחים פלסטיים שהפכו לאסונות

Published / by ליאור הקוסם

אחת האוכלוסיות המנותחות ביותר בעולם היא כנראה הוליווד, בין אם מתוך ריקנות פנימית או מודעות גבוהה לאסתטיקה וליופי. והאמת שזו לא תופעה חדשה כלל, למעשה יש אומרים כי אפילו מרלין מונרו עשתה קצת תיקונים. הייתם מצפים כי בקרב קהל כזה שהולך למומחים היקרים ביותר בתחום ועם המון ניסיון ומודעות לא יתרחשו אסונות רפואיים אך לצערנו זו אינה הסיבה. בין אם בגלל הגזמה בהליכים קוסמטיים ובין אם מסיבות אחרות יש לא מעט מקרים שהביאו לתוצאות בעייתיות מאוד.

הניתוחים נעים בין מתיחת פנים בחוטים, ניתוחי אף ועד ניתוח להגדלת חזה. בין הכוכבים ששילמו לא מעט כסף והשיגו תוצאות לא מחמיאות ניתן למצוא את סולן רובים ושושנים, אקסל רוז, בן החמישים שעשתה מתיחת פנים והשתלת לחיים לא מוצלחות במיוחד. כאשר מדובר בפנים התוצאה הכואבת הופכת לכואבת יותר. דוגמא נוספת היא האישה הראשונה של צרפת לשעבר קרלה ברוני שעשתה כנראה יותר מדי טעויות עם בוטקס וכתוצאה מכך קיבלה פנים נפוחות ומעוותות.

המבוגרים יותר מביניכם זוכרים ודאי את השחקנית האקזוטית דריל האנה שהיום היא כבר בשנות החמישים שלה ומכחישה שעברה אי פעם ניתוח פלסטי או הליך מלאכותי אחר אבל בתמונות שפורסמו לא מזמן ניתן לראות כי הלחיים והשפתיים שלה נראים מלאים יותר וכי מראה הפנים שלה אינו טבעי במיוחד. דוגמנית הפלייבוי המפורסמת שואנה סאנד עברה הזרקות לעיבוי שפתיים ששינו לחלוטין את המראה הצעיר והיפה שלה.

מי שעברה גם עיבוי שפתיים וגם ניתוח אף (אם לא מחשיבים מילוי קמטים) היא הדוגמנית הבריטית בת השלושים וארבע – קטי פרייס שממש לא נראית כמו בימי הזוהר שלה. פאול סטנלי מלהקת קיס המפורסמת עשה גם הוא ניתוח אף ששינה לחלוטין את המראה הרגיל שלו ויש אומרים שגם הוסיף מתיחת פנים לתהליך ואולי נסיים באחת הדוגמאות המפורסמות ביותר למנותחת סדרתית – דונטלה ורסצה שעברה כנראה עשרות ניתוחים בעשר השנים האחרונות וכל המראה הקחיצוני שלה השתנה בקיצוניות מתקופה לתקופה.

כמובן שאין במאמר זה בכדי לרמוז שאין לעושת ניתוחים פלסטיים, להיפך – ניתוחים אלו הם אחת התוצאות הרצויות והמוצלחות של ההתפתחות הטכנולוגית אבל חשוב לא להגזים ולברר בדיוק מה רוצים להשיג וכמובן למצוא את הרופא המקצועי והמתאים לנושא ולא היקר ביותר בהכרח. עוד חשוב לזכור כי שינוי חיצוני אינו פתרון לחוסר פנימי אלא בסך הכל קישוט.