אומנות החושים

אז מה המציאות האמיתית שלך?

לב של אישה לעולם

Published / by ליאור הקוסם

חמי געש, שעת צהריים. אדי מים מלוחים מכסים את אולם הבריכה הענק, אנשים בתוך חלוקי מגבת לבנים טובלים במים ויוצאים. כולם ברוגע שמזמן לא ראיתי. המים המהבילים והכותרת של "מקום בילוי טוב לגוף", עוטפים הכל.מגיעה לשם עם אורחת מטקסס וחברה, ונטמעת באדי המליחות. תוך דקה, כולנו במים, אני מביטה סביבי, ים של אנשים שבאו במטרה לפנק את עצמם, ואני.. ששכשוך במים יכול לספק אותי אולי לעשרים שניות, מעצם החידוש, מקבלת הודעת SMS על מבצע חדש בחנות הנעליים האהובה עלי. מרימה את העיניים, מביטה סביב ועיני נתקלות בחמש נשים הנשענות על משענת אבן בתוך הבריכה, ומשוחחות. אני שוחה אליהן, ומצטרפת למעגל שלהן כאילו הייתי חברה ותיקה. והן ממשיכות לדבר בטבעיות.

מעיינותיום האישה מתקרב, ואני ממש רוצה לדעת מה נשים חושבות על היום הזה, מה נשים רוצות, למה הן מייחלות. שואלת אותן מה זה יום האישה בשבילן. והן עונות: ספא, מסאז', שופינג, זמן איכות עם חברה, יום בילוי עם הבעל, וכל אחת מביטה בחברתה בהבנה, אך בתמיה קטנה שהיא רוצה דברים אחרים ממנה, ואני רואה שהשאלה שלי העלתה חיוך על פניהן, ואפילו שמחה. מסתבר שכמוני, רובן הגיעו בעקבות הודעת SMS שקיבלו מהמקום. שיתפתי אותן שקראתי על מקורו של יום האישה, וגיליתי, שהוא החל בשנת 1909 ושגברים הביעו ביום הזה הערכה לנשים על פועלן לאיחוד וידידות בין עמים, על האחריות שהן לקחו.

חמש חברותיי החדשות מהנהנות, ומחזקות את דבריי. כן. נשים דואגות להכל. ואחת מהן מספרת, ראיתי סרט עם בעלי, היו שם דברים שממש כאב לי לראות, על פירוד, ואני בוכה, בוכה, והוא יושב על הספה וזה לא נוגע לו כמו שלי. יש בנו משהו שונה, יש בנו דאגה.

ואחרת אומרת, שנים אני עם בעלי ביחד, ואני אגלה לכן סוד. פשוט לוותר. לוותר, וויתור לא מחולשה, אלא כדי לחזק את הקשר. והאחרות מסתכלות בה השיחה קולחת והלבבות נפתחים ואני שמחה שהגעתי לכאן ביום רביעי בבוקר, כשמחכות לי אלף משימות דחופות… אך מה לא עושים למען חברה שבאה מטקסס?

בשלב הזה כבר הרגשתי כל אחת מהנשים האלה בלב שלי, הרגשתי את הכוח והייחודיות שיש בכל אחת מהן, כמה הן שונות זו מזו, וכמה הכוח המשותף של האישה האחת, הלב הזה של אישה, הוא דבר כל כך חזק. ואם הייתן יודעות שיש ארגון של נשים, שמטרתו באמת לחבר את הלב הנשי הזה, הדואג, ולהפוך ביחד, את העולם למקום טוב… למשפחה אחת. וכל אחת משתתפת לפי רצונה. האחת בלב, האחת במעשה… הייתן רוצות להיות חלק מזה? הן מביטות בי בהסכמה גמורה, בהרגשת נחיצות, ואנו נפרדות בחיוך, הן יוצאות מהבריכה להמשיך את יום הכיף שלהן, ואני מצטרפת לחברתי מטקסס ולחברתי השניה.