אומנות החושים

אז מה המציאות האמיתית שלך?

כל אחד והמשפחה שלו – חלק שני

Published / by ליאור הקוסם

לכל אחד יש את הסיפור המיוחד של המשפחה שלו, לכל אחד יש את הזכרונות מהילדות שלו איך הוא גדל, באיזו סביבה עם איזה חברים עם איזה אחים, איזה הורים היו לו….אלא בדכ סיפורים שמעצבים אותך ונשארים איתך עד סוף החיים. כיום משפחה זה לא מושג ככ פשוט כמו פעם…היום גם המוסד הזה שפעם היית מרגיש בו הדבר הכי בטוח בעולם, שלא משנה מה היה קורה בחוץ, תמיד היה לך לאן לחזור. ידעת שגם אם אתה חושב שונה מאחיך אתם עדיין אחים, שלא משנה מה ההורים שלך תמיד שם ודואגים לך- פעם המשפחה הייתה ממש דוגמא לקשר מאוד מיוחד וחזק- שהוא מעל ההבדלים, מעל השוני, דוגמא לאיך מכבדים כל אחד ומקבלים אותו לתוך השלם- איך שהוא- בצבע ובמיוחדות האישית שלו כמו שאומר הרב לייטמן.

כיום ברור יותר מתמיד למדענים שאנחנו יצורים חברתיים. האמת שלא רק למדענים אלא לכל אדם נורמלי ורגיל שמסתכל סביבו בעולם וטעם משהו מהחיים האלו.

כל החיים שלנו בעצם בנויים ממעגלים מעגלים- של קשרים עם אנשים.

אדם שנמצא ללא מעגל כלשהו של קשרים חברתיים פשוט לא יכול לשרוד בעולם- לא מבחינה פיזית ולא מבחינה נפשית ומנטלית, ולהיפך- מחקרים מחזקים את העובדה שאדם שיש לו מעגלים עם קשרים חזקים וטובים- הוא אדם מאושר ומצליח.
אז הורגלנו לחיות את החיים שלנו ולא לשאול שאלות ולא לחפש תשובות?

אז כן אולי הפיתרון לכל הבעיות שלנו נראה פיתרון שמצריך הרבה כוח, סבלנות והתמדה

אבל הנחמה שלנו צרכה להיות בזה שאנחנו יודעים מה הבעיה מה שורש כל הבעיות- הקשרים ביננו. זה כבר ברור. השאלה אם נמשיך לסגור את העינים ולטפל רק בסימפטומים של הבעיה ולשים פלסטרים או להחליט בצעד אמיץ- מטפלים בבעיה האמיתית וגם אם יהיה קשה לא נורא העיקר שעלינו על הבעיה.…