אומנות החושים

אז מה המציאות האמיתית שלך?

טפטים מעוצבים

Published / by ליאור הקוסם

טפט לקירעיצוב הבית באמצעות טפטים הוא אחת הדרכים הקלות, חסכוניות ומהירות לשידרוג הבית שלכם. שינוי מקירות עץ לקירות לבנים יכול להיעשות תוך ימים ספורים ומבלי שינוי אמיתי בחומרים מהם עשוי הבית שלכם. אפשר למצוא טפטים מעוצבים לכל טעם ובכל סגנון והעדפה. רק כדי לפתוח את הראש הנה כמה טפטים מגניבים שפשוט יעיפו אתכם:

טפט עץ עייף – זהו אחד מהטפטים האוהבים עלי מכיוון שהוא נותן הרגשה של בית ישן וחם עם מרחבים סביבו על ידי פסי העץ האנכיים בעלי גוון שדהה בשמש. טפט יוקרתי ומיושב – אחד הטפטים המתאימים ביותר לסביבה מעוצבת ביוקרה ובסולידיות הוא טפט כחול עם פסים בזהב, רצוי פסים שאינם יוצרים תבנית אחידה אלא נשברים ומתעקלים לאורך הטפט. הכחול לרוב הוא לא כחול רגיל אלא מה שנקרא כחול פרסי שתופס את העין וביחד עם פסי הזהב יוצר חוויה אלגנטית ושונה לחלוטין מכל מה שאפשר להשיג עם טפטים רגילים או עם צבע לקירות.

טפטטפט היער הקסום – בדרך כלל כשחושבים על טפטים של יער חושבים ירוק או ירוק כהה, אולי אפילו עם תבניות של עלי ענק טרופיים או צפיפות גבוהה של עלים. עם זאת במקרה זה מדובר על טפט אחר לחלוטין – תחשבו טפט לבן שעליו דוגמאות של גזעים דקים חומים אחד לצד השני עם עלים קטנטנים שאינם תופסים את מרכזיות הגזעים הדקים וצפיפותם המקנה את הרגשת היער. לעיתים טפטים מסוג זה מגיעים עם תבנית ציפור או שתיים על ענפי העצים כמו ינשוף או דרור. אני אישית פחות אוהבת את הסגנון הזה משום שהוא יוצר הרגשה מלאכותית של חזרה של ציפורים באותה התנוחה והצורה, מוטיב שנעלם כמעט לחלוטין בחזרתיות של הגזעים אך מודגש על ידי הציפורים. הטפט האחרון שארצה לגעת בו הוא טפט קלאסי, מהסוג שאולי הייתם מוצאים אצל סבתא שלכם בבית אבל עם טוויסט, עם משהו קצת אחר, אני קוראת לו ירוק מיסטי. מדובר בטפט מנימליסטי, ירוק בהיר מאוד עם תבנית המצוירת במכחול דק מאוד החוזרת על עצמה בצורה מאוד מסתורית ועתיקה. למעשה הטפט לוקח תבנית של סבתא ומטביע אותה בגוון ומשיכות מכחול מסתוריות ומודרניות המקנות לו משיכה מסוג חדש לחלוטין.