אומנות החושים

אז מה המציאות האמיתית שלך?

חוש הטעם

Published / by admin

חוש הטעם מאוד דומה לחוש המימוש רק במקום העור יש לנו את חלל הפה ובמקום חיישני מגע על העור יש פקעיות טעם הפזורות על הלשון, בחיך ובמקומות שונים בתוך הפה. חוש הטעם גם קשור לחוש הריח ולחוש הראיה ומושפע על ידם באופן משמעותי.

לשוןאבולוציונית משערים כי מטרתו ש חוש הטעם היא לבדוק האם סוג מזון מסויים הוא ראוי למאכל ויכול הפיק תועלת או להיפך. לכן המוח מתגמל את הגוף בהרגשות תענוג וסיפוק או לחלופין גועל ובחילה ממגע עם סוג מזון כזה או אחר. קצת אירוני לחשוב על כך שחוש הטעם היה אמור לסייע לנו לבחור מה לאכול ומה לא כאשר הסוכר שאין מתוק ממנו הוא מלאך המוות הלבן הקלאסי. תיאורטית מזון שמכיל רעל או משחרר חומרים רעילים כתוצאה מפעילות של פטריות או חיידקים אמור לטעום חמוץ או מר ולגרום להקאתו מהפה. או לחלופין ריכוז גבוה של מלח אך כאמור קשה להגיד כי זה עובד גם היום. לדוגמא, חריף שאינו טעם אמיתי אלא סוג של צריבה וכאב מספק תענוג אמיתי לאנשים רבים שהתרגלו לאכול אותו או לתבל באמצעותו אל המזון.

תחושת הטעם גם מושפעת מחיידקי הקיבה שרוצים או לא רוצים כרגע מתוק, שום, מלוח או כל דבר אחר. זו אחת הסיבות לכך שגם שינויים הורמונליים כמו בתקופת ההריון אצל נשים יכולים להביא לחשק מוגדר ועז לטעם מסויים ולא אחר או לסלידה מטעמים וריחות מסוימים ולא אחרים.

יש המגדירים חמישה טעמים מרכזיים כגון מלוח, מתוק, מר, חמוץ וחריף ויש כאלו שמשמיטים את החריף כטעם ומדברים על 4 טעמים. אחרים כגון היפנים מוסיפים טעם שישי והוא אומאמי (טעם של עוד).